Instalace pluginu

Stáhněte si zip soubor, na který jsme Vám poslali odkaz po dokončení Vaší objednávky na Váš e-mail. Pokud jste jej omylem smazali, nebo jen nevíte, kde ho máte, tak jej kdykoliv najdete ve Vašich objednávkách v našem e-shopu.

Zip soubor nahrajte na Váš web instalátorem pluginů, nebo jej rozbalte a nahrajte pomocí FTP do složky /wp-content/plugins/ a poté jej aktivujte na stránce pluginů ve Vaší administraci.

Aktivace pluginu

Po instalaci je plugin potřeba aktivovat, aby se QR kódy zobrazovaly a fungovaly aktualizace. K tomu si připravte Váš licenční klíč, který jste obdrželi v potvrzovacím e-mailu po zaplacení Vaší objednávky. Pokud jej nemůžete najít, tak jej opět najdete ve Vašem účtu na našem e-shopu ceskepluginy.cz v sekci Licenční klíče.

Pokud jste na stránce pluginů ve Vaší administraci, tak najděte Woo QR kódy pro platby převodem. Pod názvem pluginu najdete odkaz na nastavení, klikněte na něj. Dostanete se na stránku nastavení pluginu, cesta k ní je Administrace > WooCommerce > Nastavení > Pokladna > QR kódy pro platby převodem ( nebo jednoduše dejte za Vaši doménu: /wp-admin/admin.php?page=wc-settings&tab=checkout&section=qr_for_bacs ).

Na stránce nastavení najdete hned jako první pole pro zadání Vašeho licenčního klíče. Po vložení klíče klikněte na tlačítko aktivovat. Tlačítko začne střídavě měnit svoji intenzitu, to znamená, že se zpracovává požadavek aktivace. Pokud je aktivace úspěšná, je tlačítko nahrazeno textem o úspěšné aktivaci a stránka se načte znovu.

Pokud se aktivace nezdaří, tak na to budete upozorněni. V takovém případě zkontrolujte, jestli je licenční klíč správně vložený. Pokud vše souhlasí, tak zkuste aktivaci později.

Pokud se Vám aktivace nepodaří ani po několikáte, zkuste ověřit, jestli Váš licenční klíč nebyl náhodou už aktivován, to zjistíte v sekci Licenční klíče ve správě Vašeho účtu v našem e-shopu ceskepluginy.cz/.

Pokud bude problém pokračovat, tak nás kontaktujte na e-mailu podpora@ceskepluginy.cz, ve zprávě uveďte číslo vaší objednávky.

Nastavení pluginu

V nastavení pluginu toho mnoho nenajdete, není to totiž mnoho třeba. Kromě zmíněného licenčního klíče, tady můžete nastavit:

Vlastní meta key – Pokud máte čísla objednávek ve výchozím formátu, tj. post ID z tabulky v databázi, nebo přečíslované pomocí pluginu Woocommerce Sequential Order Numbers nebo Custom Order Numbers for WooCommerce, tak toto políčko nebudete potřebovat. Pokud ale k přečíslování používáte jiný plugin, tak budete muset zadat meta_key, pod kterým plugin ukládá čísla objednávek do tabulky {prefix_vaší_db}_postmeta. Mrkněte do dokumentace, do databáze nebo kontaktuje vývojáře pluginu pro přečíslování objednávek.

Konstantní symbol – sice už se moc nepoužívá, ale někdo jej třeba využije.

Pozn.: v QR kódu najdete uvedený i parametr SS. Jedná se o specifický symbol. Ten se sice už také moc nevyužívá, v pluginu je ale využit pro identifikaci zákazníka. Pod tímto symbolem je tedy zákazníkovo ID, pod kterým je uložený v databázi.

Nastavení plateb převodem

Plugin pracuje pouze s platbami převodem, které jsou vestavěné ve WooCommerce (BACS). K tomu, aby se QR kódy správně zobrazovaly je třeba vyplnit správně pole čísla bankovních účtů a pole IBAN.

Číslo účtu – vkládáme včetně lomítka a kódu banky

IBAN – vkládáme včetně CZ, bez mezer.

Shortcode

Pomocí shortcode qrcode můžete vložit QR kód kdekoliv na svém webu. Shortcode má 2 parametry:

  1. data – textový řetězec, ze kterého je QR kód generován.
  2. size – rozměr QR kódu v pixelech. Defaultní hodnota je 200px.

Pozor: pokud budete chtít vložit pomocí shortcode QR platbu, tak budete muset jako data zadat řetězec ve SPAYD formátu.

Zobrazení QR platby na faktuře

Plugin QR platby pro WooCommerce momentálně podporuje zobrazení na fakturách generovaných pluginem WooCommerce PDF Faktury, Balení, Dodací listy a Přepravní štítky.

QR platba se zobrazuje na proforma fakturách a normálních fakturách u objednávek, které nebyly uhrazeny.

Upozornění:

Plugin QR platba pro WooCommerce momentálně generuje QR kód funkční pouze s českými bankovními aplikacemi.