Instalace pluginu

Po instalaci je plugin potřeba aktivovat, aby plugin fungoval a fungovaly jeho aktualizace. K tomu si připravte Váš licenční klíč, který jste obdrželi v potvrzovacím e-mailu po zaplacení Vaší objednávky. Pokud e-mail nemůžete najít, tak jej opět najdete ve Vašem účtu na našem e-shopu ceskepluginy.cz v sekci Licenční klíče.

Pokud jste na stránce pluginů ve Vaší administraci, tak najděte Comgate pro WooCommerce. Pod názvem pluginu najdete odkaz na nastavení, klikněte na něj. Dostanete se na stránku nastavení pluginu, cesta k ní je Administrace > České pluginy > Comgate pro WooCommerce ( nebo jednoduše dejte za Vaši doménu: /wp-admin/admin.php?page=ceske_pluginy_comgate ).

Na stránce nastavení najdete hned jako první pole pro zadání Vašeho licenčního klíče. Po vložení klíče klikněte na tlačítko aktivovat. Tlačítko začne střídavě měnit svoji intenzitu, to znamená, že se zpracovává požadavek aktivace. Pokud je aktivace úspěšná, je tlačítko nahrazeno textem o úspěšné aktivaci a stránka se načte znovu.

Pokud se aktivace nezdaří, tak na to budete upozorněni. V takovém případě zkontrolujte, jestli je licenční klíč správně vložený. Pokud vše souhlasí, ale přesto se aktivace nedokončí, tak zkuste aktivaci opakovat později.

Pokud se Vám aktivace nepodaří ani po několikáte, zkuste ověřit, jestli Váš licenční klíč nebyl náhodou už aktivován, to zjistíte v sekci Licenční klíče ve správě Vašeho účtu v našem e-shopu ceskepluginy.cz.

Pokud bude problém pokračovat, tak nás kontaktujte buď pomocí Facebook chatu, který najdete v pravém spodním rohu našeh webu, nebo na e-mailu podpora@ceskepluginy.cz, ve zprávě uveďte číslo vaší objednávky.

Aktivace platební brány

Abyste mohli využívat platební bránu Comgate, tak budete nejdříve muset mít s Comgate uzavřenou smlouvu. Informace, jak tento proces probíhá najdete na jejich webu ma adrese: https://www.comgate.cz/aktivace-platebni-brany, nebo také v administraci platební brány pod nabídkou Integrace > Postup integrace.

Po dokončení aktivace obdržíte přihlašovací údaje do administrace platební brány na stránce portal.comgate.cz. Ke každému přihlášení budete po ruce potřebovat váš telefon, na který vám vždy příjde v SMS zprávě ověřovací kód v rámci dvoufázového ověření.

Po přihlášení v horním menu jděte do Integrace > Nastavení obchodu – vašedoména.xyz, poté se vám obvykle zobrazí podzáložka Platební metody na té najdete najdete všechny platební metody, které máte k dispozici.

Teď je ale potřeba získat Identifikátor propojení obchodu a jeho heslo. V menu pod hlavním nadpisem vyberte záložku Propojení obchodu. Klikněte na ni vší silou a zobrazí se vám seznam propojení. V rámci jednoho e-shopu můžete mít propojení několik.

Při prvním nastavení bude třeba také zadat URL endpointů vašeho e-shopu. Endpointy slouží pro příjem zpráv vysílaných se serveru platební brány Comgate směrem do vašeho e-shopu. Jedná se celkem o 4 URL: Url zaplacený, Url zrušený, Url nevyřízený, Url pro předání výsledku platby. Abychom vám ušetřili trochu práce, tak své URL najdete na stránce nastavení pluginu Administrace > České pluginy > Comgate pro WooCommerce dole pod tlačítkem uložit.

Taky bude potřeba nastavit IP adresu serveru vašeho webu. Pokud ji neznáte, tak můžete použít třeba nástroj Find Website IP a z výsledku zkopírujte jen číselnou část (příklad: 157.240.201.35).

Pozor, pokud používáte pro svůj e-shop některou Cloudovou službu, tak se může stát, že používá dynamickou IP adresu, která se bude různě měnit a pak by způsobovala obtíže, protože by server Comgate nerozpoznával.