Hlavní platební metody jsou čtyři. Všechny mají své pod metody, ze kterých můžete buď vybrat jen ty, které chcete, všechny, nebo nechat své zákazníky vybrat až na stránce platební brány. To je mimochodem výchozí nastavení. Více o nastavení platebních metod najdete níže.

Platba kartou

Platba kartou nabízí možnost platit kartami Visa, Visa Electron, Mastercard a Maestro stejně jako stravenkové a benefitní karty Chèque Déjeuner, Edenred, Lidl.

Pod touto volbou najdete také platbu Apple Pay a Google Pay, pokud je podporuje prohlížeč zákazníka.

Více informací najdete v dokumetaci platební brány.

Bankovní převody

Online bankovní převod je platba prostřednictvím internetového bankovnictví s okamžitým potvrzením úhrady. Více informací najdete v dokumetaci platební brány.

Česko

Online bankovní převod je dostupný u České spořitelny, ČSOB, Komerční banky, Raiffeisen Bank, UniCredit Bank, mBank a Fio banky.

Slovensko

Online bankovní převod prostřednictvím internetového bankovnictví je k dispozici pro Slovenskou sporiteľňu, Tatra banku, VÚB Banku.

Polsko

Online bankovní převody jsou k dispozici pro následující banky: Alior Bank, BNP Paribas Polska, Blik, Bank Millennium, Bank Nowy BFG S. A., Bank Ochrony Środowiska, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Banki Spółdzielcze, Credit Agricole, Citi Handlowy, Getin Bank, Idea Bank, ING Bank Śląski, Inteligo, mBank, Nest Bank, Noble Bank, Plus Bank, PKO BP, Santander, T-Mobile Usługi Bankowe, Toyota Bank a Volkswagen Bank.

Odložená platba

Odložená platba umožňuje zákazníků nakoupit a zaplatit později v termínu podle podmínek vybraného vybraného poskytovatele.

Více informací najdete v dokumentaci platební brány.

Nastavení jednotlivých platebních metod

Nastavení jednotlivých platebních metod jsou identická. Najdete je v administraci v nastavení WooCommerce (****Administrace > WooCommerce > Pokladna). Tady najdeme nastavení poněkud více. Vše je popsáno víceméně sebepopisně.

  • Aktivace platební metody – zašktnutím se aktivuje platební metoda.
  • Testovací režim – tuto volbu mějte zaškrtnutou, dokud neotestujete funkčnost napojení brány. Ve výchozím stavu volba zaškrtnutá
  • Název platební metody – název, který se bude zobrazovat v pokladně.
  • Popis platební metody – ****popis, který se bude zobrazovat v pokladně.
  • Povolit Comgate platební metody – pokud necháte pole prázdné, tak se v pokladně zobrazí jen hlavní platební metoda, podmetodu, jako například vyběr banky pro rychlý převod pak váš zákazník vybere až po přesměrování na stránku pro provedení platby. Pokud chcete povolit jen některé platební podmetody, tak je vyberte ze seznamu, který se vám zobrazí po kliknutí na toto pole.
  • Povolit způsob dopravy – ve výchozím stavu je toto pole prázdné a platební metoda se zobrazuje při každé vybrané možnosti dopravy. Pokud chcete platební metodu omezit jen na některé způsoby dopravy, tak je vyberte ze seznamu, který se zobrazí po kliknutí na pole.
  • Povolit Comgate pro země – vyberte země, pro které lze platební bránu použít.
  • Povolit pro vybrané role – ve výchozím stavu jsou všechny platební metody nastavené jen pro administrátory. Je to kvůli testovacímu módu. Jakmile budete mít otestováno a budete chtít nové platební metody nabídnout i zákazníkům, tak jednoduše nechte pole prázdné.
  • Typ zboží – ve výchozím stavu nastaveno na vše, ale můžete vybrat, jestli bude platební metoda dostupná jen na fyzické, nebo jen na digitální produkty.
  • Skrýt ikony – tato volba skryje ikony platebních podmetod v pokladně.